niedziela, 26 maja 2013

Wyniki akcji "Dokarmiamy włosy na wiosnę "


Ponad miesiąc temu wzięłam udział w akcji Anwen  'Dokarmiamy włosy na wiosnę'


Całą akcja polegała na przyjmowaniu przez miesiąc wybranego przez nas suplementu

 i zaobserwowanie wyników. Na ten czas odstawiłam wszelkie inne produkty które mogły by przekłamać wynik testu.
Teoretycznie chodziło o taki wybór produktu, który miał nam pomóc we wzroście włosów ale ja akurat miałam w domu nieco inny suplement więc nie inwestowałam już w kolejny tylko skorzystałam z tego co miałam .


Mój wybór padł na Silice czyli tabletki poprawiające ogólny stan skóry , włosów i paznokci. Już kiedyś miałam do czynienia z tymi tabletkami i wiedziałam ,że pomagają ale czy na porost włosów też ?
Przyjrzyjmy się najpierw samym tabletkom .

Tabletki są nieokreślonego koloru , nie powlekane dlatego wydzielają gorzki smak gdy za długo przetrzymamy je na języku. Nie są duże i nie powinny sprawiać problemu przy połykaniu. A co w tych niepozornie wyglądających tableteczkach się znajduje?

Oto skład :


Witaminy:
niacyna (amid kwasu nikotynowego) 10 mg ekwiwalentu niacyny (62,5%*),
kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 7,5 mg (125%*),
ryboflawina (witamina B2) 0,7 mg (50%*),
biotyna (D-biotyna) 80 µg (160%*).

Składniki mineralne:
cynk (siarczan cynku) 6 mg (60%*),
krzem (dwutlenek krzemu) 5 mg,
żelazo (fumaran żelaza (II)) 3 mg (21,4%*),
selen (selenian (IV) sodu) 27,5 µg (50%*).

Aminokwasy:
L-lizyna 21 mg,
L-metionina 11 mg,
kwas p-aminobenzoesowy (PABA) 11 mg.

Zioła:
wyciąg ze skrzypu polnego (Eguisetum arvense) 30 mg,
wyciąg z alg (workoliść członowaty) (Ascophyllum nodosum) 20 mg.

Substancje dodatkowe:
fosforany wapnia (fosforan diwapniowy, stabilizator),
celuloza (mikrokrystaliczna celuloza, sub. wypełniająca),
kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy, sub. wypełniająca),
hydroksypropylometyloceluloza (sub. glazurująca),
sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu, nośnik).Wiele osób pewnie teraz myśli że skoro skład jest aż tak bogaty to tabletki nie są skuteczne gdyż jak nawalimy tyle produktów do małej tabletki to ilość każdego składnika jest tak minimalna, że nie jest w stanie zadziałać. A jakie w ogóle powinno być działanie ?

 Działanie
  • Preparat zawiera odpowiednią ilość wapnia, żelaza i krzemu - składników poprawiających kondycję i proces odnowy skóry, wzmacniających paznokcie oraz zapobiegających ich łamliwości. Szczególnie, dzięki obecności krzemu, który zapewnia odpowiednią wilgotność w obrębie tkanki łącznej, skóra staje się gładka, elastyczna i bardziej odporna na zmarszczki. Jego działanie skutecznie wspomaga kwas aminobenzoesowy (PABA), który nie tylko niweluje oznaki przedwczesnego starzenia się, ale także koryguje niedobory barwnika we włosach i skórze, zapobiegając siwieniu i pojawianiu się plam skórnych.
  • Zawiera źródło biotyny - witaminy będącej składnikiem enzymów uczestniczących w metabolizmie tłuszczów. Od lat już wiadomo, że przyczyną zmian skórnych i utraty włosów są zaburzenia w przemianach kwasów tłuszczowych na tle niedoboru biotyny. Witamina ta szczególnie zapobiega łuszczeniu się skóry, a także powstawaniu wyprysków i stanów zapalnych.
  • Skład preparatu został wzbogacony w niezbędne aminokwasy takie jak lizynę - która będąc składnikiem kolagenu zapewnia właściwe napięcie i młody wygląd skóry, oraz metioninę - źródło siarki, dzięki której włosy uzyskują blask i ochronę przed wilgocią. Działanie metioniny wspomaga dodatkowo kwas pantotenowy, który także skutecznie zapobiega siwieniu włosów oraz powstawaniu zmian skórnych.
  • Jego skład uzupełniono dodatkiem ziół o szczególnych właściwościach prozdrowotnych. Obecność skrzypu polnego pomaga skórze i naczyniom krwionośnym zachować elastyczność i sprężystość, a dodatek pokrzywy zwyczajnej, będącej bogatym źródłem antyutleniaczy i substancji odżywczych powstrzymuje przedwczesny proces starzenia komórek oraz zapewnia im długie i efektywne życie.

Jak widać producent dość szczegółowo i obszernie opisał nam działanie suplementu. Lek ten zapewnia nam spowolnienie starzenia, zapobiega siwieniu i zapewnia długie życie . EEE no ok nie wiem ile w tym prawdy .Może i te składniki tak właśnie działają ale trzeba je przyjmować w konkretny sposób i w konkretnych ilościach oaz przez konkretny czas .Sam suplement nam tego nie zapewni ale jest coś z czym sobie poradził rewelacyjnie.Włosy wypadały mi garściami ale naprawdę okrutnie. Unikałam czesania się przy innych czy nawet przeczesywania włosów palcami bo każdorazowo wyciągałam z głowy pęczek włosów . Biorąc przez miesiąc SILICE włosy przestały wypadać. Wypadały nawet poniżej średniej dziennej liczbie wypadania. Nawet przy myciu okazjonalnie widziałam tylko 1 włoska .


Nie zrobiły się mocniejsze czy bardziej lśniące bo to niemożliwe. Tylko cebulka włosa jest żywa a reszta to coś martwego czego w żaden sposób nie odżywimy. Możemy jedynie stosując kosmetyki , spowodować złudne wrażenie bardziej odżywionych , zdrowszych i lśniących włosów ale jak już wspomniałam to tylko złudzenie.Ale dobra wracając do tematu a w zasadzie już reasumując .
Z wypadaniem włosów poradził sobie bezbłędnie.
W kwestii paznokci to już tak średnio. Rosły faktycznie szybciej ale mocniejsze nie były i dalej bardzo mi się łamały(i łamią nadal :/)

Stan skóry ciężko ocenić bo stosowałam różne kosmetyki do twarzy które też miały na nią jakiś wpływ.
No ale co z tym wzrostem włosów bo o to tu chodziło?

To dziwne ale nie urosły ani o 1 cm. Nic a nim. Dalej 50 cm i tyle. Hmm to naprawdę dziwne no ale jakoś ja osobiście się tym nie przejmuje bo prędzej czy później urosną .... chyba ;)

z lewej włosy 13.04 - z prawej włosy 13.05

A wy jakie suplementy polecacie a jakie kategorycznie odradzacie ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Każdy komentarz jest dla mnie ogromną nagrodą i wyróżnieniem dlatego z góry za niego dziękuję i zachęcam do częstych odwiedzin i komentowania :)

Zajrzyj TU :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...